BAL U POSEJDONA PIOSENKI ANNY GERMAN

BAL U POSEJDONA PIOSENKI ANNY GERMAN

2018-10-19 19:00

  • Gatunek: recital
  • Czas trwania: 60
  • Od wieku: b/o

Recital Adrianny Noszczyk "Bal u Posejdona" to prezentacja najpiękniejszych piosenek z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach utworów takich jak: "Księżyc i róża", "Bal u Posejdona", "Tańczące Eurydyki" i inne. Koncert składa się również z autorskich utworów skomponowanych specjalnie dla Adrianny, różnorodnych stylistycznie. „Często mówi się, że klasyka nie wymaga udoskonalenia, a coś co raz zostało przyjęte, uzyskując tym samym przychylność publiczności, powinno pozostać nienaruszone. Ci, którzy nie boją się sięgać po nowe, odświeżając wykony legendarnych artystów stają się pionierami nowego, współczesnego brzmienia2 .” / A. Polewko o Recitalu Po sukcesie na Międzynarodowym Konkursie Piosenki im. Anny German Warszawa - Moskwa 2014, recital „Bal u Posejdona” został zauważony przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Zaowocowało to zdobyciem prestiżowego grantu, dzięki któremu odbyła się premiera w Teatrze Korez w Katowicach w kwietniu 2016r. Recital odbywa się regularnie w prestiżowych instytucjach kultury w Polsce jak i za granicą. Ukazała się również pierwsza płyta składającą się z utworów Recitalu "Bal u Posejdona". Recital „Bal u Posejdona” jest skierowany do widzów w każdym wieku, łącząc ich i ubogacając. Umożliwia i wzbogaca dostęp do muzyki artystycznej, podnosi świadomość i wiedzę muzyczną odbiorców, pozwala na sentymentalną podróż dorosłego słuchacza do lat młodości, ukazując przy tym twórczość Anny German we współczesnych brzmieniach.

Recital z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego w skład którego wchodzą znakomici muzycy, pracujący z licznymi artystami: fortepian - Wojciech Sanocki - pianista, kompozytor, aranżer. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: Pejzaż, Niebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie przy serialach m.in. Twarzą w twarz, Czas honoru, Blondynka. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: Zagraj to jeszcze raz Sam, Raskolnikow, reż. M. Gaj, Matka Courage, reż. K. Deszcz, Różowe małżeństwo, reż. K. Deszcz, Balladyna, reż. J. Głybin, Niech żyje bal, reż. C. Domagała. gitara - Stanisław Sroka, - gitarzysta, występował m. in. z wykonawcami i zespołami jak: Golec uOrkiestra, Stanisław Soyka, Ewa Uryga, Patsy Gamble, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk, Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, orkiestra kameralna „Aukso” miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej AM w Katowicach, zespół „Krywań”, „Johnny Walker Band”.

kontrabas - Piotr Górka, - kontrabasista, współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Lorą Szafran, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: "Siostry Matkowskie", "Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet", "Naked Mind".

perkusja - Arek Skolik, - perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”.Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie gonią za nowatorstwem, a raczej wpisują się swoją energią i temperamentem w tradycję jazzową. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak.

trąbka – Tomasz Soswa – trębacz Opery Śląskiej w Bytomiu. Członek Orkiestry Muzyki Nowej w Katowicach, z którą dokonał wielu nagrań i występował na festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: NOSPR, AUKSO, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska, Śląska Orkiestra Kameralna, Raciborska Orkiestra Kameralna, Opera Krakowska, Camerata Impuls. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.

wokal - Adrianna Noszczyk, - aktorka, wokalistka. Absolwentka 3-letniego Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Obecnie studentka Teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ważniejsze role: w przedstawieniu Dom otwarty Michała Bałuckiego w reż. R. Michalskiego, Król Edyp w reż G. Kempynskiego, rola w krótkometrażowym filmie Uzależnieni w reż M. Godka, udział w spotach reklamowych kampanii Sprawni niepełnosprawni w reż. J. Szarańskiego. Zdobyła wyróżnienie specjalne na III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Artystycznej "Wschody" w Lublinie w 2013r. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Anny German Warszawa - Moskwa 2014. Piosenki, które można usłyszeć w naszym koncercie to dwa nagrodzone utwory - za najlepsze wykonanie - "Tańczące Eurydyki", oraz nagroda specjalna za najlepsze opracowanie utworu – "Bal u Posejdona". Utwór ten otwierał wielką galę koncertu laureatów w Teatrze Letnim w Ciechocinku w listopadzie 2014r. TVP Polonia. „Według starej zasady hollywoodzkiej - kazde zdarzenie artystyczne powinno zaczynać się od trzesienia ziemi". Tak tez i było. Adrianna Noszczyk od pierwszej piosenki porwała publiczność ciechocinskiego teatru zarówno wokalnie jak i aktorsko.” / Katarzyna Gartner, Kazimierz Mazur po uroczystej Gali TVP Polonia. ''Anna German, choć głównie kojarzona ze sceną muzyczną, była związana także ze sztuką aktorską. Podobnie jest z Adrianną Noszczyk, która oprócz pięknego i wyrazistego głosu posiada również talent do wyrażania emocji poprzez grę aktorską. Recital „Bal u Posejdona” nie jest jednak oklepanym musicalem rodem z amerykańskiego filmu. To wspaniała muzyczna opowieść o miłości, szczęściu i życiu.'' / Alicja Polewko w swoim artykule w ''Ślonzok Poradzi"

Bilety w cenie 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy - dla uczniów szkół podstawowych, liceów i giminazjów, studentów, rencistów i emerytów) w sprzedaży - kliknij poniżej...