Parada Gwiazd Telewizji Silesia

Parada Gwiazd Telewizji Silesia

2018-09-15 16:00

  • Gatunek: koncert
  • Czas trwania: 120
  • Od wieku: b/o

Zapraszamy na koncert Parada Gwiazd Telewizji Silesia

Wystąpią:

Kola i JulaDuet Kola i Jula

Kornelia Maroszek od dziecka była związana z folklorem i kulturą śląską. Od najmłodszych lat uczyła się muzyki oraz gry na flecie. W 1986 roku zaczęła śpiewać w chórze Państwowego Zespołu "Śląsk". Ukończyła studia wyższe na wydziale pedagogiczno-artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Obecnie jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej w Rybniku. W latach 2002-2007 była jedną z solistek "Kapeli ze Śląska Józka Poloka" oraz występowała w cyklicznym programie Józka Poloka o tematyce śląskiej "Wice i godki śląskiej czelodki". Jej zainteresowania to głównie muzyka i kultura regionu śląskiego, jak również muzyka klasyczna i balet.

Justyna Gawlik pochodzi z rodziny, w której kultywuje się głębokie tradycje muzyczne. Na scenie po raz pierwszy wystąpiła mając 3 lata. Laureatka wielu wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądów wokalnych, a także wielokrotna zwyciężczyni konkursów recytatorskich. Do 2007 roku była solistką zespołu "Kapela ze Śląska Józka Poloka", występowała również w cyklicznym programie Józka Poloka o tematyce śląskiej "Wice i godki śląskiej czelodki". Na swoim koncie ma epizod w serialu "Święta Wojna". Absolwentka Policealnego Studium Zawodowego wokalno-baletowego w Gliwicach oraz studentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Fascynuje ją regionalizm śląski - pieśń, muzyka, taniec, gwara, tradycje i zwyczaje. Obecnie można oglądać duet Kola i Jula w każdy piątek sobotę i niedzielę w Telewizji TVS .

W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Koli i Juli pod tytułem „Życie to dar”. W 2013 roku drugą płytę: „Serce nie kłamie” oraz w 2015 płytę: „Kwiaty” cieszącą się ogromną popularnością. Na wszystkich krążkach można znaleźć wyjątkowe utwory , które szybko wpadają w ucho. Wyjątkowa muzyka w wyjątkowo pięknej oprawie - to właśnie duet Kola i Jula.

Metrum Reni & MarcoMetrum Reni & Marco –Duet tworzą Teresa Dzięcioł oraz Marek Halup. Oboje muzycy pochodzą z Siemianowic Śląskich. Teresa ponadto jest Autorką tekstów), Marek jest kompozytorem, aranżerem, instrumentalistą (gra na gitarze). Oboje swoją muzyczną drogę rozpoczęli już w latach szkolnych. Teresa przez jakiś czas występowała nawet w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Marek również już jako nastolatek grał w zespole, wcześniej uczył się gry na instrumentach. Zespół Metrum istnieje już od niemal 20 lat. Piosenki Zespołu utrzymane są przeważnie w klimacie szlagierowym, choć nie brak też ballad czy piosenek typowo biesiadnych. Wśród przebojów Duetu wymienić można: „Cukiernik”, „Jesteś w moim sercu”, „Amorek robi to co chce”, Bukiet konwalii”, „Gdy miałaś 17 lat „i wiele innych.

BeB. Kowalskarnadeta Kowalska Wokalistka, współzałożycielka zespołu Bernadeta Kowalska i Przyjaciele, prezenterka radiowa. Artystka pochodzi z Lublińca, niemniej mieszka i jest związana z Miasteczkiem Śląskim.

Od dzieciństwa interesowała się muzyką, uczyła się prywatnie gry na akordeonie, już jako dorosła osoba występowała w chórze, Artystka współprowadziła i prowadzi liczne audycje Radiowe, od czerwca 2015 roku do czerwca 2017 współprowadziła z Arkadiuszem Wieczorkiem cotygodniową audycję Muzyczne Klachy w Radio Piekary. Kilka lat temu Artystka współprowadziła z Andrzejem Misiem cykl programów wydanych na DVD, prezentujących teledyski rodzimych Artystów. Wśród przebojów Bernadety Kowalskiej można znaleźć takie utwory jak: „W życiu jak w piosence”, „Pięknie kwiaty, dobre słowa” „ Ta najważniejsza chwila” w duecie z Mariuszem Kalagą.

Mona Lisa to pseudonim artystyczny piosenkarki Renaty Niedbał–Witta, z wykształcenia prawnik rozpoczęła swą artystyczną karierę jako solistka orkiestry radiowej pod dyr. Jerzego Miliana w Katowicach. Zadebiutowała piosenką ,, Słoneczna Jamajka ". Występowała w różnych krajach z międzynarodowym programem artystycznym i ze znanymi polskimi artystami. W Jej repertuarze znalazły się piosenki w różnych stylach od soulu poprzez jazz, rock and roll, country, pop. W marcu 2017 r. światło dzienne ujrzała najnowsza, 18 - autorska płyta CD, na której znalazło się kilkanaście nowych piosenek. Największym hitem z tego krążka została tytułowa piosenka "Szalona noc", która cieszy się ogromną popularnością na telewizyjnych i radiowych Listach Przebojów.

Tomasz CalickiTomasz Calicki wokalista charakteryzujący się miłą i ciepłą barwą głosu. W zespole Tomasz pełnił rolę głównego wokalisty, wodzireja, klawiszowca i saksofonisty. W latach 2000-2010 był współzałożycielem oraz wokalistą i wodzirejem znanego nie tylko na Śląsku zespołu kabaretowo-biesiadnego Śląskie Szwagry. W 2013 roku artysta rozpoczął karierę solową i już w lutym 2014 roku, na rynku muzycznym ukazała się jego pierwsza płyta pt."Spełnione marzenia" na której można znaleźć kilkanaście melodyjnych łatwo piosenek, a wśród nich takie hity jak: ”Buzuki i Ty” ,”Jedno serce-dwie dziewczyny” ,”Miłość czasem zjawia się” ,czy też „Wrócę do Paryża” Najnowsza płyta. ”Do zakochania tylko krok” zawierająca piętnaście zupełnie nowych przebojów. Płytę promują videoklipy: „Rozwijam skrzydła, by do Ciebie biec” oraz „Taki piękny świat” emitowane w stacjach telewizyjnych telewizyjnych.