Rozrywkowe Smyczki – hity wszech czasów w wykonaniu kwartetu smyczkowego.

Rozrywkowe Smyczki – hity wszech czasów w wykonaniu kwartetu smyczkowego.

2018-06-23 20:00

  • Gatunek: muzyka rozrywkowa
  • Czas trwania: 90
  • Od wieku: b/o

Zapraszamy na rozrywkowy koncert zespołu The Time Quartet, jednego z najciekawszych polskich kwartetów smyczkowych łączących brzmienia klasyczne z jazzem i rozrywką. Zespół wykona program składający się z utworów muzyki popularnej i filmowej w ich autorskich aranżacjach na kwartet smyczkowy. To dawka nieszablonowych brzmień, która ożywi kolorami dźwięków każdy wieczór. Żadne wyobrażenie nie odda mocy i trzymającego w napięciu brzmienia instrumentów smyczkowych w znanych Państwu utworach Metalliki, Michaela Jacksona czy Bruno Marsa. To trzeba usłyszeć "na żywo"!


W repertuarze koncertu znajdą się również aranżacje utworów takich artystów jak: ABBA, Europe, Whitney Houston, Coldplay, Adele, John Legend, Lipps oraz najsłynniejsze tematy z muzyki filmowej: "James Bond", "Gra o tron", tango z filmu "Zapach kobiety" czy "Star Wars".

Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Maksymilian Grzesiak - I skrzypce, Katarzyna Boniecka - II skrzypce, Aleksandra Demowska-Madejska - altówka i Małgorzata Duź - wiolonczela. W ciągu kilkunastu lat pracy artystycznej kwartet współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Krzysztof Herdzin i Paulinho Garcia. Z jazzową wokalistką Agnieszką Wilczyńską nagrali płytę "Tutaj mieszkam", która w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz.

Uczestniczyli w polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w Silesian Jazz Meeting, Jazz Standard's Festival, Festiwalu "Dwa Brzegi", Festiwalu Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu 3 Oktawy, Festiwalu Przyjemności Muzycznych, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Kwartet wykonał ponad kilkaset koncertów w kraju i za granicą dla takich instytucji jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Kaszubska, Filharmonia Podkarpacka, RMF Classic, Teatr Polonia, Teatr Żydowski, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, domy kultury w całej Polsce i wielu innych.

The Time Quartet to jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych, który w swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej ze wszystkich epok. Odpowiadając na potrzeby szerszego grona odbiorców kwartet rozszerzył swoje działania, tworząc własne oryginalne aranżacje muzyki popularnej - filmowej i rozrywkowej. Efektem tej twórczości kwartetu są wydane płyty "One" (2015 r.) oraz "Time for The Time" (2017 r.), zawierające utwory muzyki rozrywkowej i filmowej.

POSŁUCHAJ ADELE

POSŁUCHAJ CANTINA

POSŁUCHAJ METALLICA

Bilety w cenie 35 zł i 30 zł (ulgowe dla uczniów do lat 18) dostępne w kasie Teatru i po kliknięciu przycisku KUP BILET