Teatr DOM dla szkół

dla dzieci i młodzieży

Wszystkie nasze spektakle są w pełni autorskie (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia), dzięki czemu dzieci nie nudzą się fabułą znanej już wcześniej bajki.

 

Spektakle prezentowane w naszym teatrze mają wielowarstwową płaszczyznę poznawczą. Uczą jak kochać, szanować, jak być dobrym i uczciwym, jak pomagać sobie nawzajem, uczą działania zespołowego. Przedstawienia mają charakter edukacyjny, a w przypadku Impro Ataku również pozwalają na aktywny udział w przedstawieniu, w kreowaniu treści (!)

 

 

 

 

Przygody Wilka i Zająca

Świetny Impresario i „twórca gwiazd” dowiedział się że w pobliskim lesie mieszka niezwykły Wilk, który tańczy i śpiewa. Postanowił zaangażować go do swojego zespołu i wyruszyć w trasę koncertową. W lesie tymczasem dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Pan Gajowy ogłosił wielką akcję sprzątania lasu .Kto żyw chodzi z workiem i zbiera różne odpadki, porzucone w lesie przez turystów. Czego tam nie ma! Papiery, puszki po konserwach , butelki, a nawet stare tenisówki!  Śmieci zbiera Tańcząca Dziewczyna, Zając, a także Wędkarz, zniechęcony bezskutecznym łowieniem ryb w brudnej rzece. Do akcji włączył się również Strażak i Szalony Drwal. Dedykowane dla dzieci: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy 1-3

 

 

 


 

Przybysze z Planety Zangular

To najnowsze widowisko słowno - muzyczne napisane i skomponowane dla młodego widza, które zrealizowane jest z rozmachem i licznymi efektami wizualnymi , wspaniałą muzyką ,dobrym aktorstwem . Głównymi bohaterami tej historii są kosmici. Lądują oni na ziemi a raczej na scenie w Waszym mieście , w poszukiwaniu pewnego tajemniczego elementu .Bez niego to właśnie umiera życie na ich planecie. Spotykają też na swojej drodze różnych ludzi. Czy dowiedzą się od nich ,kto lub co stanowi tajemnice brakującego elementu ? Czy ich misja powiedzie się i uratują swoją planetę ? Czy napotkani na Ziemi ludzie pomogą im rozwiązać ten problem? Czy może pozostaną z nami na Ziemi?  
Dedykowane dla dzieci: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy 1-3  

 


Tajemniczy Zamek

„Tajemniczy Zamek’  to najnowsze widowisko słowno - muzyczne napisane i skomponowane dla młodego widza  na zlecenie Łódzkiej Agencji Koncertowej, która zrealizowała je z rozmachem i licznymi efektami wizualnymi , wspaniałą muzyką ,dobrym aktorstwem . W Zamku pewnej grzecznej, aczkolwiek całkiem dzielnej królewny mają miejsce tajemnicze zjawiska. Wszyscy zastanawiają się , jak rozwiązać narastające wciąż kłopoty. Nie pomagają nawet czary .A może znajdujące się na widowni dzieci mogą przyjść z pomocą bohaterom bajki?
Gorąco zapraszamy! Zapewniamy, że miło i pożytecznie spędzicie z nami czas. Libretto Adam Siedlecki, muzyka Piotr Nowak i Marek Ostrowski, choreografia Anna Krzyżanowska, reżyseria Andrzej Cherski. Dedykowane dla dzieci: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy 1-3

 

 

 


Gwiazdy Leśnej Estrady

Ta słowno muzyczna opowieść o zabarwieniu kabaretowym, naprawdę tworzy przysłowiową bajkę –„dla dorosłych i dla dzieci od 3 do 100 lat”. Osadzona w obecnej rzeczywistości przybliża i wyjaśnia dzieciom wiele współczesnych zagadnień. I tak oto śledząc wartką fabułę można niepostrzeżenie dowiedzieć się , jak bardzo kształcą  podróże, jak ważna jest nauka języków obcych, że wspólne życie w Europie daje możliwość wymiany kulturalnej i integracji z dziećmi za granicą, że należy szanować zwyczaje panujące w danym kraju. Libretto Iwonna Buczkowska, muzyka Piotr Nowak i Arkadiusz Kupiecki, znakomita choreografia Kazimierz  Knoll, reżyseria Marek Kołaczkowski. Dedykowane dla dzieci: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy 1-3

 

 


Impro Atak! Bajka improwizowana

Bajka improwizowana to niesamowita podróż w krainę dziecięcej wyobraźni. Wspólną opowieść stworzymy przy zaangażowaniu młodej widowni. Odegramy historię, której autorami będą nasze pociechy i to właśnie one wykreują bohaterów. To pierwszy w Łodzi spektakl, gdzie reżyserami są dzieci! Przyjdź do Teatru DOM i wyreżyseruj swoją niepowtarzalną Bajkę.
Dedykowane dla dzieci: szkoły podstawowe – klasy 4-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Impro Atak! dla młodzieży

Występ podzielony jest na kilka części, a każda nich stanowi zamkniętą całość. Aktorzy otrzymują zadania od moderatora spektaklu i wytyczne od zgomadzonej publiczności. Pełna zwariowanych zwrotów akcja, wciągająca nie tylko młodzież ale i opiekunów. 

Dedykowane dla młodzieży: szkoły podstawowe – klasy 6-8, licea, gimnazja.

 

 

 

 

 

 

 

 

30.10.2017; godzina 8.30 i 10:00 - Przygody Wilka i Zająca 
szkoły podstawowe, klasy 1-3, przedszkola 4+.
Po spektaklu dla widzów krótki konkurs z nagrodami niespodziankami!
cena biletów: 18zł

31.10.2017; godzina – 10:00 - IMPRO ATAK! dla młodzieży
szkoły podstawowe (klasy 7-8), gimnazja, licea.
cena biletów: szkoły podstawowe - 25zł, gimnazja, licea 30zł

14.11.2017; godzina – 10:00 -  IMPRO ATAK! dla młodzieży
szkoły podstawowe (klasy 7-8), gimnazja, licea.
cena biletów: szkoły podstawowe - 25zł, gimnazja, licea 30zł
 

28.11.2017; godzina – 10:00 - IMPRO ATAK! dla młodzieży
szkoły podstawowe (klasy 7-8), gimnazja, licea.
cena biletów: szkoły podstawowe - 25zł, gimnazja, licea 30zł

29.11.2017; godzina – 10:00 -  IMPRO ATAK! dla młodzieży
szkoły podstawowe (klasy 7-8), gimnazja, licea.
cena biletów: szkoły podstawowe - 25zł, gimnazja, licea 30zł

06.12.2017; godzina – 10:00 -  IMPRO ATAK! dla młodzieży
szkoły podstawowe (klasy 7-8), gimnazja, licea.
cena biletów: szkoły podstawowe - 25zł, gimnazja, licea 30zł

Jeśli powyższe terminy nie odpowiadają Państwu, prosimy o kontakt.


 

Zainteresowanych udziałem w naszych spektaklach prosimy o kontakt:
biuro@teatrdom.pl
telefon: 
+48 533 321 133 

lub zakup biletów w panelu REPERTUAR