ZOŁOTAR BAND

ZOŁOTAR BAND

2018-05-26 17:00

  • Gatunek: FOLK
  • Czas trwania: 80
  • Od wieku: b/o

Zespół "Zołotar Band" powstał w Łodzi w 2012 roku. Jego założycielami i liderami są Anna Konieczna-Kolasa – wokalistka oraz Paweł Wolski – kompozytor, autor aranżacji oraz multiinstrumentalista. Wkrótce do zespołu dołączył Peruwiańczyk Mirko Fernandez-Sanchez, grający na kongach, cajonie i fletach.

Artyści z radością łączą muzykę folkową z jazzem oraz rytmami południowymi, stosują oryginalne aranżacje, wykorzystując szerokie instrumentarium m. in.: charango, konga, marakasy, cajon, flety peruwiańskie, akordeon, gitary oraz instrumenty klawiszowe. Zdumiewające połączenie dalekiego Peru ze słowiańską muzyką od razu spodobało się publiczności. O sobie mówią: „Inspiruje nas połączenie dwóch odległych, odrębnych kultur, jakimi są kultura słowiańska i andyjska, które spaja muzyka. Ciekawe połączenie białego śpiewu wschodniej duszy z południowym temperamentem, stwarza niespotykane brzmienie i klimat”.

Na repertuar zespołu składają się stare słowiańskie pieśni ludowe, w nowoczesnych aranżacjach, śpiewane w oryginalnych językach (polskim, rosyjskim, białoruskim, ukraińskim i łemkowskim), a także autorskie kompozycje inspirowane folkiem, poruszające wszystkie zmysły człowieka. To rytmy doskonałe do „tańca i różańca”.

Zespół „Zołotar Band” został zaproszony przez firmę Raynair do Liverpoolu na Międzynarodowy Festiwal Merseyside. Gościł m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi, Targach Sztuki w Warszawie, Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych, Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie, Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz w popularnym programie telewizyjnym „Must be the music”, Radiu BBC i Radiu Łódź. Zakwalifikował się do walki o dziką kartę w ramach Mikołajek Folkowych.

Debiutancka płyta zespołu „Zołotar Band” pt. „Piołun” została nagrana w 2013 roku i zawierała 12 utworów.

Zespół tworzą:

Anna Kolasa -śpiew,guiro

Katarzyna Włastowska-śpiew, przeszkadzajki, harfetka

Ryszard Włastowski-gitara

Paweł Wolski-gitara,klawisze

Dariusz Gruszczyński-gitara bass

Ignacy Baumberg- instrumenty perkusyjne

Rafael Alvaro Alfaredo-cajon ,charango, fletnia pana, flety peruwiańskie