Rey Ceballo y TripulacionCubana

Rey Ceballo y TripulacionCubana

2019-02-01 19:00

  • Gatunek: salsa, cha chacha, rumba, danzón, caribea, timba, samba, latin-jazz oraz latin-pop i reggaeton.
  • Czas trwania: 65
  • Od wieku: b/o

„Rey Ceballo y TripulacionCubana”

https://www.youtube.com/watch?v=mB9lfvH2S4U

Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej i Europy Zachodniej gorąca fala muzyki kubańskiej dotarła i do Polski. Jej pojawienie się w naszym kraju związane jest również blisko z postacią fenomenalnego pianisty, kompozytora i aranżera – Reinaldo Ceballo.

Rei Ceballo znakomity pianista i aranżer z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektu "Kora Ola, Ola!", oraz ze współpracy z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe, De Mono, oraz z projektem "Yugoton" i "Pozytywne Wibracje vol. 6". Do realizacji płyty "PerroVolando" (BMG), Rei zaprosił takie znakomitości jak Vera Bila, Kasa, Nazar oraz Maciek Maleńczuk. Współpraca ta zaowocowała nominacją do nagrody "Fryderyki 2001".Po 17 latach od pierwszej płyty, spełniają się kolejne marzenia lidera zespołu - mamy pierwszą płytę, jej tytuł to "Cosas de la Vida" (Rzeczy w życiu) , to materiał który w głowie Reia Ceballo powstawał ponad 2 lata! To rdzenne brzmienie PRAWDZIWEJ KUBAŃSKIEJ ORKIESTRY!

Najnowszy projekt Reia to orkiestra TripulacionCubana w 98% kubańska krew i jedyny taki zespół w Polsce. Gatunki, w których porusza się grupa to oczywiście salsa, cha chacha, rumba, danzón, caribea, timba, samba, latin-jazz oraz latin-pop i reggaeton.

W swoim najnowszym repertuarze mają wiele hitów radiowych w zaskakujących aranżacjach, które również zagrają na scenie Teatru

Usłyszycie takie utwory jak "Despacito" czy "Addicted to You" czy tak bardzo popularny "Chan-Chan"

Bilety w cenie 45 zł, w dniu koncertu 50 zł.