Wilki i Koźlęta

Wilki i Koźlęta

2019-04-15 09:00

  • Gatunek: przedstawienie dla dzieci
  • Czas trwania: 60

Spektakl, inspirowany popularną i lubianą przez dzieci bajką autorstwa braci Grimm, jest niejako „napisaną od nowa”, bo przefiltrowaną przez współczesne realia, wersją wspomnianego utworu. Zaskakująca, zabawna, wielobarwna i wieloznaczna struktura spektaklu sprawia, że inscenizacja dotrze do widza w każdym wieku, a w szczególności do tego młodego, dzisiejszego odbiorcy.

Akcja spektaklu rozgrywa się w miasteczku zamieszkiwanym przez dwie rodziny – Koźląt oraz Wilków. Niezwykle istotne, z punktu widzenia prezentowanych zdarzeń, jest wprowadzenie postaci Księżyca, pełniącego w przedstawieniu funkcję narratora. Oprócz tego, że dzieli się z widzem wiedzą na temat nieboskłonu, opowiada o gwiazdach i innych składowych Układu Słonecznego, staje się jednocześnie przewodnikiem, nauczycielem, mentorem. Uczy nie tylko szacunku do starszych, ale i podstawowych zasad dobrego wychowania. Co więcej, śledząc perypetie bohaterów, dzieci uczą się, jak właściwie gospodarować pieniędzmi, jak planować wydatki. Przez to, że postaci ukazane w spektaklu nie są jednoznaczne, mają zalety, jak również swoje słabości, borykają się ze zwykłymi problemami dnia codziennego, łatwiej się odbiorcom z nimi zidentyfikować. Mogą utożsamić się z bohaterami, a z morału wspomnianej historii dowiedzą się, jak ważna jest etyczne postępowanie, prawdomówność i odpowiedzialność za własne czyny.

Niewątpliwym walorem przedstawienia jest połączenie w jednej sztuce planu żywego (aktora) oraz lalkowego, co dla dzieci z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu spektaklu 30 zł.