Malowanie płytek łazienkowych – poradnik

Malowanie płytek – od czego zacząć?

Czy do płytek w kuchni lub łazience potrzebny jest specjalny produkt? Zdecydowanie tak. Dzieje się tak dlatego, że podłogi w tych dwóch pomieszczeniach mają wyraźnie różne powierzchnie, które należy od siebie odróżnić: podłoga w kuchni jest betonowa, a podłoga w łazience ceramiczna. Pomyśl o tym, że betonowa podłoga ma fakturę przypominającą drobne kieszonki, która różni się od grubych płytek ceramicznych. W związku z tym do przygotowania powierzchni podłogi potrzebny jest specjalny produkt.

Jeśli jednak chcesz zainstalować blaty kuchenne i łazienkowe z płytek ceramicznych, musisz pamiętać, że muszą one być zabezpieczone przed ciągłym kontaktem z wilgocią lub wodą. Płytka powinna być odporna na działanie czynników występujących w pomieszczeniu oraz na zarysowania, ścieranie, działanie detergentów lub środków czyszczących, jeśli chcemy bez obaw czyścić ściany lub podłogi.

Malowanie płytek łazienkowych sposobem na szybki remont

Metamorfoza zwykłej łazienki jest możliwa nawet przy niewielkim budżecie. Odrobina kreatywności i trochę nowoczesnych materiałów wykończeniowych może przekształcić łazienkę z tradycyjnego biało-beżowego koloru w chłodną i ciemną czerń i biel. To świetny sposób na ukrycie plam i odejście od konwencjonalnej łazienki bez rozbijania banku.

Jaka farba do malowania płytek w łazience?

W jeden weekend możesz stworzyć swój wymarzony pokój za jedyne kilkaset euro. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina kreatywności i kilka nowoczesnych farb przeznaczonych do malowania płytek łazienkowych. Nie musisz naprawiać istniejących płytek za pomocą zwykłej farby. Musisz użyć specjalnych produktów, które mają bardzo dobrą przyczepność do płytek łazienkowych. Farby te będą przylegać do płytek i poprawią ich estetykę. Nie musisz nawet odkurzać płytek za pomocą pędzla. Dlaczego? Kiedy malujesz ścianę w łazience, farba wnika w mikroskopijne pory w tynku i przykleja się na stałe. Malowanie płytek jest bardzo uciążliwe, ponieważ jest to powierzchnia o ścisłym, zwartym i elastycznym charakterze. Zwykła farba nie przyklei się do płytek. Trzeba znaleźć specjalne farby, które są przeznaczone specjalnie do malowania płytek. Farby te mają bardzo dobrą przyczepność do płytek. W rzeczywistości będą one przylegać do płytek. Należy sprawdzić gwarantowaną wydajność tych farb. Ich koszt zależy od produktu i jakości. Przeciętne opakowanie tych produktów będzie kosztować około 90-100 euro. Bardzo ważne jest, aby wybierać różne rodzaje farb do podłóg i ścian.

Malowanie płytek łazienkowych – jak przygotować podłoże?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, myśląc o projekcie przebudowy, jest to, że podłoga i jej podłoże powinny być suche. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich mebli, jeśli to konieczne. Następnie należy upewnić się, że podłoga jest dobrze wyczyszczona, a fugi wyczyszczone. Usuń całą wilgoć, tłuszcz i pleśń. Wyczyść fugi, aby upewnić się, że nie pozostały na nich żadne resztki. Na koniec należy pić dużo wody.

Teraz nadszedł czas, aby naprawić wszystkie zadrapania na płytkach podłogowych. Kup specjalistyczną wodoodporną masę naprawczą, która jest odporna na działanie kwasu na ścianie i pomaluj zadrapania. Wypełnij pęknięcia i ubytki, a także fugi. Upewnij się, że brud z podłogi nie dostanie się do tych miejsc. Na koniec zeszlifuj nadmiar masy naprawczej, która powinna pozostać na podłodze. Zdobądź również kawałek marmuru, który będzie pasował do pęknięcia. Przykryj pęknięcie masą szpachlową i poczekaj, aż będziesz mógł pomalować naprawę.

Po zabezpieczeniu powierzchni mebli, które nie znajdują się na ścianach, oraz powierzchni, które mają kontakt z płytkami, można przystąpić do malowania.

Jak przygotować płytki łazienkowe do malowania?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest dokładne oczyszczenie powierzchni z brudu i kurzu oraz odtłuszczenie jej za pomocą acetonu, benzyny, specjalnego preparatu lub innych produktów. Jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym razie przyczepność będzie niewystarczająca, a po malowaniu widoczny będzie pył. Jeśli masz ubytki lub dziury, najlepiej wypełnić pęknięcia za pomocą małej szczoteczki do zębów. Jeśli występują fugi, należy je naprawić. Aby zabezpieczyć niektóre części sufitu, armaturę lub inne powierzchnie, których nie chcemy malować, należy usunąć stary silikon i przygotować powierzchnię przed malowaniem.

Zalety remontu starego domu jest to, że można cieszyć się pięknym otoczeniu nowych funkcji, można przynieść świeże zmiany w domu, i można pozbyć się starych rzeczy, których nie potrzebujesz. Z drugiej strony, trzeba myśleć o wadach remontów, takich jak: jak dobrze wartość nieruchomości spadnie, gdy umieścić więcej pieniędzy w nieruchomości, aby go zaktualizować, i może się okazać, pod dużo stresu, ponieważ projekt trwa tak długo, aby zakończyć. Będziesz musiał wydać dużo pieniędzy i stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z remontem starego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne Wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry