Jak zrobić łapacz snów

W przeszłości te talizmany były robione z kory wierzbowej. Indianie wprowadzili jednak różne dodatki jak paciorki, koraliki czy muszelki, symbolizujące dobrobyt i zdrowie. Obecnie masz duży zakres kreatywności! Zanim przystąpisz do robienia własnego łapacza marzeń.

Podstawowy model to metalowa obręcz, na którą można nawijać gruby sznur czy też paseczki z serwetki, a także umieścić pióra i różnorodne koraliki. To już coś, ale warto poszerzyć horyzonty i stworzyć coś bardziej nowoczesnego, co będzie pasowało zarówno do stylu etnicznego, jak i glamour.

Dostosowanie serwetki do pierścienia

Pierwszy krok: użyj serwetki, aby ją docisnąć do metalowego pierścienia. Upewnij się, że jest mniejsza niż sama obręcz. Powinna być naciągnięta jak mały stokrotek. Już mamy oficjalny zestaw: pierścień i serwetka. Oba elementy mają powtarzalny układ oczek, przez które można przepleść i zakręcić nić. Jeżeli robisz własny, użyj tej samej nici do wykonania oczek. Jeśli używasz gotowej serwetki, dobrze jest, aby nić była w kolorze serwetki lub pierścienia.

Do zrobienia opaski niezbędna będzie gruba nić, którą można naciągnąć i zawiązać wokół głowy po ukończeniu wzoru. W ten sposób utworzysz sznurek utrzymujący materiał we wnętrzu wzoru. Kawałek nici owiń wokół igły i przeciągnij przez oczko, tworząc w ten sposób pierścień. Długość nici potrzebnej do zrobienia pierścienia wielkości srebrnego wisiorka to około 60 cm. Rozpocznij od nawijania nici na nosku, aż do jej przejścia przez całość. Następnie zakręć i pociągnij materiał. Na koniec, jeszcze raz owiń nić wokół obręczy.

Jeśli chcesz oszczędzić, można użyć różnego typu nici. Mam również alternatywę dla tych, którzy posługują się szyciem. Po przymocowaniu serwetki do pierścienia można użyć szydełka, żeby zakryć białe plamy.

Tworzenie zawieszki

Z pozostałych nici można stworzyć wisiorek lub właściwy naszyjnik. Opcjonalnie może to być mała poduszka lub prosty sznurek.

Ozdobienie łapacza marzeń

Kolejny krok to dekorowanie. Tutaj ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Ja zwykle przygotowuję tasiemki i koronki do wymaganej długości, nawijam koronki i tasiemki, przycinam zbyt długie fragmenty, a potem skracam je do pożądanego wymiaru. Zacznij od nawinięcia koronki w określonych punktach na obwodzie, a następnie powtórz z tasiemkami, zakręcając gotowe elementy dekoracyjne. W zakręconych częściach rozmieszczam tasiemki według mojego uznania.

Jeżeli chcesz ułatwić sobie przechowywanie swojego dzieła, zastanów się nad małymi pudełkami z ozdobnymi wieczkami. Możesz dokończyć swoje dzieło ręcznie i cieszyć się nim, dopóki możesz. Jeśli pragniesz dodać więcej koralików czy piór, możesz to zrobić, używając 5 mm tasiemki z szyfonu.

Co oznacza i skąd wywodzi się łapacz marzeń?

Zgodnie z tradycją starożytnych Indian, łapacz marzeń to prastary talizman, który chroni przed złymi snami. Można go nabyć w sklepie, ale równie łatwo zrobić go w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne Wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry